ניתוחי אף

 
 
 
צרו קשר עם ד"ר שופאני
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ניתוחי אף
 
ניתוח אף פלסטי היינו אחד הניתוחי הפלסטיים השכיחים ואחד מתחומי ההתמחות של ד"ר שופאני. ניתוח אף פלסטי נועד לעצב את האף ולהעניק לו צורה טבעית ויפה המתאימה לפנים.

השינוי המתרחש לאחר ניתוח אף משפיע על מראה הפנים, השינוי מביא לתוצאות חיוביות ולשביעות רצון מרבית מהמטופלים. ניתוח אף הוא ניתוח אשר גורר בעקבותיו שינוי משמח ומהבא הגשמה של רצון לשינוי במראה הפנים.

בניתוח אף,ניתן לבצע ניתוח משולב שיכלול השינוי ובמראה ויטפל בבעיות נשימה שקיימות אצל המטופל. וכך בניתוח אחד ניתן לבצע ניתוח אף פלסטי וניתוח אף רפואי, ופתרון לשתי הבעיות.

בניתוח אף ניתן לבצע מספר פעולות שמטרתם לתת תוצאה סופית יפה של האף כולל, קיצור האף, עידון קצה האף, שיוף גבנון האף, הצרת האף, שינוי הזווית בין האף לשפה.
 
 
 
 
 
 
 
התאמת ציפיות
 
חשוב לציין שההתאמה בין רצון המטופל/ת לבין הנתונים הקיימים בפנים ולבין הממצאים בבדיקה של המנותח/ת הם הדבר החשוב ביותר בקביעת הצלחת ניתוח אף.

בעיני ד"ר שופאני הצלחת הניתוח היינה פועל יוצא של שביעות רצון מהתוצאה, ושביעות הרצון מתקבלת לאחר תיאום ציפיות. ד"ר שופאני מיישם את הניסיון העשיר שלו בתחום כדי שתוצאות הניתוח יהיו קרובות ככל האפשר לציפיות המטופל/ת.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תוצאה סופית
 
קיימים גורמים רבים אשר יכולים להשפיע על התוצאה הסופית של ניתוח אף. אחד הגורמים המשפיעים ביותר הוא סוג העור. בניתוח מבוצעת הקטנה של שלד האף, כאשר העור היינו המעטפת החיצונית המתאימה עצמה לשלד החדש.

הניסיון של ד"ר שופאני והספרות המקצועית מלמדים שעור עבה מתכווץ ומתאים את עצמו לשלד החדש בצורה פחות טובה מאשר עור דק. לנתון הזה חשיבות רבה בקביעת התוצאה הסופית, כך שבעור עבה קשה בדרך כלל להגיע לאף מעוצב, קטן ועדין לעומת עור דק. על כן, עור עבה מהווה מגבלה קשה לקבלת תוצאות בניתוחי אף. גורמים חשובים לא פחות, המשפיעים על תוצאת הניתוח, הם המבנה וצורת הסחוסים ועצמות האף. בפגישה לפני הניתוח ד"ר שופאני מבצע תיאום ציפיות בין הרצון של המטופל/ת לבין אפשרויות הניתוח, תוך שימוש בשיטות שונות כדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר. בתחום ניתוחי האף ישנם לא מעט רופאים שנוהגים להפריח ססמאות, כגון "הכול אפשרי. ד"ר שופאני אינו נמנה עם רופאים אלו, והוא מנסה בדרך כלל להעמיד תמונה ריאלית ולהבטיח שציפיות המטופל יהיו ריאליות. כך ניתן להבטיח שהמטופל יהיה שבע רצון מהתוצאה הסופית.
 
 
 
 
 
 
 
ייעוץ לפני ניתוח אף
 
אחד המרכיבים החשובים בקביעת התוצאה הסופית של ניתוח האף הוא פגישת הייעוץ.

בפגישה, ד"ר שופאני יברר האם קיימות בעיות אשר ישפיעו על תוצאת הניתוח, כגון קשיי נשימה, ניתוחים קודמים באף, חבלות באף וכולה. לאחר מכן הוא ייבצע בדיקה חיצונית ופנימית של האף בכדי לעמוד על מבנה האף ומרכיביו. בבדיקה יתייחס לכל אזורי האף כולל, מבנה העצם, מבנה הסחוסים, אורך האף, טיב הרקמות, עובי העור, גודל הנחיריים, הזווית הקיימת בין המצח לבין האף, והזווית שקיימת בין האף לשפה, מידת נפילת קצה האף ואורכו.

וכמוכן ד"ר שופאני בודק את המבנה הפנימי של האף במטרה לאבחן סטייה של המחיצה או הגדלה של הקונכיות בתוך האף, ממצאים אשר יכולים להשפיע על הנשימה ושניתן לטפל בהם בניתוח האף ולשלב ניתוח אף רפואי עם ניתוח אף פלסטי.

חלק בלתי נפרד וחשוב ביותר בפגישת הייעוץ הינו להאזין למטופל/ת ולהבין את הציפיות שלו/ה לגבי צורת האף. בפגישת הייעוץ יתייחס ד"ר שופאני למבנה הפנים ולצורת האף, ייתן דגש למראה הכללי של הפנים ומעמד האף בפנים והשפעתו על צורת הפנים, האף הינו חלק מהפנים ויש להתאים מראה האף לפנים.אחד האזורים שמשפעים על מראה הפנים והפרופיל הינו הסנטר הקצר, ד"ר שופאני מבצע הארכת סנטר בזמן ניתוח האף לפי הצורך בכדי להגיע לפרופיל עם יחסים תקינים בפנים.

בפגישה לפני הניתוח ד"ר שופאני יבצע הדמיה ממוחשבת וכמוכן ייתן הסבר כללי על הניתוח, המהלך שלו, ואיך הוא מבוצע, איך להתכונן לניתוח, השינויים אחרי הניתוח ויעמוד על תופעות הלווי והסיבוכים הידועים והשכיחים.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הדמיה ממוחשבת של האף
 
בפגישת הייעוץ ד"ר שופאני מבצע הדמיה ממוחשבת של מראה האף לאחר הניתוח ויחד עם המטופלת ניתן לראות את השינוי שיתרחש לאחר הניתוח.

ההדמיה הממוחשבת של האף בעיני ד"ר שופאני היא חלק מרכזי מפגישת הייעוץ, בעזרת ההדמיה ניתן להגיע לתיאום צפיות לגבי התוצאה שתתקבל בהתאם למבנה האף ומרכיביו, סוג העור ותגובת הרקמות לניתוח. יש להדגיש שאין ההדמיה מבטיחה את התוצאה של הניתוח, וכפי שד"ר שופאני אומר לא המחשב מבצע הניתוח אלא המנתח והאומנות והניסיון שיש לו, למרות זאת ההדמיה הממוחשבת מהבא כלי חשוב להתקשרות בין המנתח למטופל/ת.

ד"ר שופאני מבצע את ההדמיה בעצמו מול המטופלת וביחד בונים את המראה שניתן להגיע אליו, תוך לקיחת בחשבון הנתונים הקיימים במראה הפנים ובאף. ההתקשרות הזו והשימוש בכלי העזר הממוחשב נחשב לאחד הכלים המסייעים למנתח ולמטופל.
 
 
 
 
 
 
 
יום הניתוח
 
לפני הניתוח ובהמשך לבדיקת הייעוץ עם ד"ר שופאני יש להצהיר בפניו על תרופות שאת/ה לוקחת תרופות קבועות ואז ד"ר שופאני לפני הניתוח ייתן הוראות מדויקות לגבי התרופות שיש לקחת, ובמידה וירשה לך לקחת את התרופות אז ניתן ביום הניתוח לקחת את התרופות באופן רגיל לפי ההנחיות, עם מעט מים.

ביום הניתוח יש להגיע בצום מוחלט של 6 שעות (להימנע מכל שתייה וכל מאכל). ניתן להביא לבית החולים דברים אישיים ויש להסיר את האיפור מהפנים, וכמוכן כל התכשיטים.

יש להביא בדיקות הדם בהגעה לבית החולים יש לגשת למשרד הקבלה ובהמשך לעלות למחלקת אשפוז, במחלקה תתקבלי על ידי אחות המחלקה, אשר תיתן הסבר כללי על תהליך הקבלה ותמלא פרטים אישיים ותבצע לקיחת סימנים כולל לחץ דם ודופק. בהמשך תיפגש/י עם ד"ר שופאני לבדיקה רפואית ושיחת סיכום, בהמשך תהיה שיחה עם המרדים אשר יבצע בדיקה רפואית ויעיין בבדיקות הדם וייתן הסבר על ההרדמה, ויכין לשלב ההרדמה.

בסוף הניתוח ד"ר שופאני יעדכן את המשפחה המלווה, והמטופלת יהיו בחדר התאוששות ובהמשך המטופל מועבר/ת למחלקת האשפוז עד השחרור.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סוגי ניתוח אף
 
ניתוח אף סגור
 
הניתוח מתבצע ללא חתכים חיצוניים, אלא דרך חתכים פנימיים בריריות האף. בגישה זו מופרדת מעטפת הרקמות הרכות מסחוסי ועצמות האף ומבוצעות המשימות שהוגדרו. ד"ר שופאני מאמין שניתן בשיטת האף הסגור להגיע אצל רוב האנשים לתוצאות משביעות רצון.
 
ניתוח אף פתוח
 
ניתוח זה מתבצע בשילוב של חתכים פנימיים וחתך חיצוני באזור החיבור של האף אל השפה העליונה. הצלקת שנותרת באזור הזה בדרך כלל עדינה ובלתי נראית לעין. בשיטה זו מופרדת מעטפת העור מסחוסי ועצמות האף ומבוצעות המשימות שהוגדרו. הניתוח מתאים לאפים בעלי מורכבות גבוה ולניתוח אף משני.
 
 
 
 
 
 
ד"ר שופאני ממליץ על בוצעו בהרדמה כללית כאשר לאחר ניסיון של שנים רבות, הגיע למסכנה יחד עם הרבה מנתחים פלסטיים, שניתוח האף המבוצע בהרדמה כללית מסוגל לתת למטופל ולמנתח את התנאים האופטימאליים לביצוע הניתוח ולקבלת התוצאה הטובה ביותר, למרות ששיטת ההרדמה המקומית המשולבת בסידציה שיטה מקובלת מאוד, ובידיים של אנשים מנוסים יכולה להיות השיטה הטובה ביותר.
 
 
הקטנת נחיריים
 
במקרים שיש בהם צורך בהקטנת הנחיריים, אז החיתוך מתבצע בכפל שנמצא בין הזווית של הנחיר ולבין השפה, הצלקות באזור האלו בד"כ מתרפאות בלי להשאיר עיוות ו שינוי ניכר, או צלקות בולטות.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ניתוח אף וסנטר
 
הניתוח מתבצע ללא חתכים חיצוניים, אלא דרך חתכים פנימיים בריריות האף. בגישה זו מופרדת מעטפת הרקמות הרכות מסחוסי ועצמות האף ומבוצעות המשימות שהוגדרו. ד"ר שופאני מאמין שניתן בשיטת האף הסגור להגיע אצל רוב האנשים לתוצאות משביעות רצון.
 
 
 
 
 
 
 
ניתוח אף רפואי
 
ניתוח זה מתבצע בשילוב של חתכים פנימיים וחתך חיצוני באזור החיבור של האף אל השפה העליונה. הצלקת שנותרת באזור הזה בדרך כלל עדינה ובלתי נראית לעין. בשיטה זו מופרדת מעטפת העור מסחוסי ועצמות האף ומבוצעות המשימות שהוגדרו. הניתוח מתאים לאפים בעלי מורכבות גבוה ולניתוח אף משני.