נגעי עור

 
 
 
צרו קשר עם ד"ר שופאני
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
נקודת חן
 
 
 
נגעי עור שפירים
 
נקודות חן או שומות הן אוסף של תאי צבע (מלנוציטים). חלקן קיימות מלידה וחלקן יכולות להופיע עם הגיל, ואף לגדול עד לסיום גיל ההתבגרות. קיימים מספר סוגים של נקודות חן, חלק עם צבע וחלקן בלי, חלקם מורם וחלקן שטוח. נקודות החן שכיחות וקיימות אצל רוב האוכלוסייה. ההתייחסות לנקודות החן נעשית בהתאם לגודלן, לצבען ולגבולות הנגע. בדרך כלל, ניווס שקטן מ- 5 מ"מ ובעל צבע עור אחיד וגבולות סדירים אינו מחייב טיפול.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
נקודת חן
 
 
 
נקודת חן / דיספלסטית
 
כל נקודת חן או שומה עם צבע כהה ולא אחיד, גבול לא מוגדר, שאינה סימטרית בצורתה ובעלת קוטר הגדול מ- 5 מ"מ מחייבת הערכה רפואית והחלטה על הסרה כירורגית.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
נקודת חן
 
 
 
הסרת נקודת חן
 
ההסרה מומלצת על בסיס רפואי אם קיימים בניווס ממצאים מחשידים. במקרים אלו יש צורך לבצע כריתה כירורגית ולשלוח
את הדגימה למעבדה לצורך אבחון מעבדתי מדויק.
לעיתים קרובות, ההסרה מבוצעת מסיבות קוסמטיות, כאשר אין ממצאים מחשידים בנגע אך המטופל מעוניין להסירו.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
נקודת חן
 
 
 
הסרת ניווסים
 
הדרך המומלצת להסרת ניווסים, בין אם מסיבה רפואית או מסיבה אסתטית, היא הסרה כירורגית, אשר מבוצעת במרפאה בהרדמה מקומית. הסיבוכים מהסרת נגעים בעור נדירים וכוללים בעיקר דימום, זיהום ופעירת שולי חתך הניתוח.
 
 
 
 
 
 
 
 
נקודת חן
 
 
 
הסרת נגעי עור
 
הסרה כירורגית של נגעי עור מבוצעת בתנאים סטריליים ותחת הרדמה מקומית. בצורה זו ניתן לשלוח את הממצא לבדיקה פתולוגית ולקבלת אבחנה מדויקת לגביו. ההסרה מומלצת לכל הנגעים התת עוריים ולנגעים הבולטים החשודים כממאירים (סרטן עור). כמו כן, מומלץ לכרות את כל השומות אשר בהן יש שינויים חשודים.

הסרת נגעי העור מתבצעת לכל שכבות העור, ולאחריה תופרים את החתך. את התפרים מוציאים אותם מוציאים תוך שבוע עד שבועיים. במידה ולאחר הכריתה הכירורגית נותר עור חסר, ייתכן ויהיה צורך בהעברת עור ממקום אחר באמצעות השתלת עור.
 
 
 
 
 
 
 
ד"ר שופאני מבצע את ההסרה והתפירה בשיטה הטובה ביותר במטרה למנוע צלקות בולטות.

לאחר ההסרה הכירורגית לא מומלץ לבצע פעילות גופנית מאומצת למשך שבוע. כמוכן לא מומלץ לרחוץ בבריכה עד להסרת התפרים. רחצה רק לאחר 24 שעות. יש להקפיד על חבישה יומית, כולל שימוש במשחה אנטיביוטית, עד להוצאת התפרים. במהלך הימים הראשונים אחר הניתוח ייתכנו שטפי דם, אודם, גירוי מקומי ונפיחות. תוצאות הבדיקה הפתולוגית מגיעות לרוב לאחר כחודש ימים עד ששה שבועות לאחר הפעולה.