מילוי קמטים

 
 
 
צרו קשר עם ד"ר שופאני
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

טיפול בקמטים באמצעות חומרי מילוי - הקדמה

 
 
 
עם השנים מופיעים קמטים וקמטוטים עדינים סביב העיניים, המצח, הכפלים משני צידי הפה ובהמשך גם בלחיים ובכל הפנים. בתהליך ההזדקנות, קצב ייצור הקולגן הולך ופוחת, וטיב הקולגן המיוצר ניזוק בקלות רבה יותר עם הגיל. לכן מופיעים הקמטים. תהליך הזדקנות העור הינו תוצאה ישירה של הגיל, חשיפה לשמש, השפעות כוח הכובד ושנים של פעילות שרירי ההבעה בפנים.
 

חומר המילוי

 
הרצון לשמור על מראה פנים צעיר הביאו להתפתחות טיפולים להאטת הזדקנות העור. חומרי המילוי, כשמם כן הם. הם מוסיפים נפח לעור על ידי מילוי הקמטים. ד"ר שופאני משתמש בקבוצת החומרים של רסטילן, המשמשים למילוי קמטים בפנים כולל סביב וכמוכן לתוספת נפח לפנים כולל הגדלת לחיים ושפתיים.

חומרי המילוי עוזרים להחזרת המראה הצעיר והרענן של עור הפנים. חומרי המילוי מוזרקים לעור וממלאים את חריצי וקמטי ההבעה. באמצעותם ניתן גם להוסיף נפח לשפתיים וללחיים. ההזרקה יכולה להתבצע כטיפול יחיד או בשילוב עם טיפולים נוספים כגון: טיפולי לייזר, ניתוחי מתיחת פנים והזרקת בוטוקס.

ההנחה עד כה הייתה שעצם נוכחות החומר בעור מעבה אותו וכך מביאה להפחתת הקמטים. מחקרים רבים הראו שבנוסף לאפקט המילוי, החומרים הללו מעודדים ייצור טבעי של קולגן ומונעים את פירוק הקולגן הקיים. השפעות אלו של הרסטילן גורמות לייצור מוגבר של קולגן, והשפעה על סיבי הקולגן הקיימים. למעשה, הרסטילן "מצעיר" את העור הן מבחינה תפקודית והן מבחינת המראה.
 

חומצה היאלורונית

 
חומצה היאלורונית היא מרכיב הנמצא באופן טבעי בעור. החומצה ההיאלורונית קושרת אליה מים, מספקת לחות ומעניקה נפח לעור.

באמצאות הזרקה פשוטה וקלה של הרסטילן, המבוסס על חומצה היאלורונית, לעור ממלאים את הקמטים ומוסיפים לו נפח. בדיקות קליניות מראות כי רסטילן בטוח ויעיל לשימוש. הגוף מפרק את הרסטילן הנספג עם הזמן ולא נשאר בעור הפנים.
 

בטיחות

 
ד"ר שופאני משתמש בעיקר ברסטילן כחומר מילוי לטיפול בקמטים. מחקרים מוכיחים כי רסטילן בטוח ויעיל לשימוש. זהו חומר המילוי הראשון המבוסס על חומצה היאלורונית, אשר קיבל את אישור ה- FDA לשימוש. רסטילן מבוסס על חומצה היאלורונית טהורה, ולכן הסיכון לתגובת רגישות יתר הוא מינימלי.
 
 
 
 
 

יעילות

 
התוצאה המתקבלת בסוף הטיפול נשארת למשך כשנה (משתנה מאדם לאדם). יעילותו של הרסטילן הוכחה גם במחקרים השוואתיים ביחס למוצרי מילוי אחרים.
 

מהלך הטיפול

 
הטיפול אורך כחצי שעה ובסיומו ניתן לחזור לשגרת חיים רגילה עם תוצאה מיידית. יש לציין שהרסטילן כולל בתוכו חומר הרדמה, "לידוקאין", אשר מקטין את הכאב ומאפשר הזרקה נעימה ומופחתת מכאבים. ניתן לפעמים להוסיף הרדמה מקומית או שימוש במאלחש לעור (EMLA).
 

לאחר הטיפול

 
מייד לאחר הטיפול תיתכן תחושת צריבה קלה באזור ההזרקה. לעיתים תופיע נפיחות ואדמומיות אשר תיעלם לרוב תוך 24 שעות. עם זאת, בחלק מהמטופלים (בעיקר בבעלי עור בהיר ודק) האדמומיות עשויה להישאר ליותר ימים. אין צורך בחבישות ואין הגבלה באכילה, בשתייה, באיפור ובשימוש בקרם הגנה מפני השמש.
 

תוצאות

 
רסטילן מדמה את החומצה ההיאלורנית המיוצרת באופן טבעי בגוף, ולכן הוא לא קבוע, אלא נספג עם הזמן ונעלם. כפי שכבר הוזכר, התוצאות הינן זמניות. אורך השפעת הטיפול משתנה בהתאם לגורמים פיזיולוגים, אורח החיים, כמות הקמטים והגיל. השפעת הטיפול תפוג מהר יותר באזורים המושפעים מתנועות השרירים. משך ההשפעה בהזרקה ראשונה הינו בדרך כלל 12 - 14 חודשים ובהזרקה חוזרת אף מגיע ל- 18 חודשים במקרים מסוימים.
 

מה רסטילן יכול לעשות בשבילך?

 
קו המוצרים של רסטילן מציע מגוון מוצרים לשיפור המראה. המוצרים כוללים חומרים המיועדים להצערת העור, העלמת קמטים, שיפור תווי הפנים, מילוי והדגשת שפתיים ולחיים.

משפחת מוצרי רסטילן מכילה קבוצת חומרים אשר שונים ביניהם בריכוז, בצמיגות ובגודל גרגירי החומר. במשפחת הרסטילן ניתן לבחור בתכשירים היעילים לטיפול בקמטים עדינים, קמטים בינוניים ועמוקים ותכשירים להדגשה, מילוי ועיצוב השפתיים, שחזור נפח הפנים, הגדלה ועיצוב לחיים.
 

הצערת מרקם העור

 
הצערה וחידוש של העור ניתנת להשגה על ידי קו חדש של מוצרי טיפול של רסטלין ויטל. הטיפול מסוגל להחזיר לעור את גמישותו ולהפחית את סימני הזדקנות, ולכן משמש להצערת הפנים והצוואר.