הזרקת בוטוקס

 
 
 
צרו קשר עם ד"ר שופאני
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הזרקת בוטוקס
 
עם השנים מופיעים קמטים וקמטוטים עדינים סביב העיניים, המצח, בכפלים בשני צידי הפה ובכל הפנים. בתהליך ההזדקנות, קצב ייצור הקולגן הולך ופוחת, וטיב הקולגן המיוצר ניזוק בקלות רבה יותר עם הגיל. לכן מופיעים הקמטים. תהליך הזדקנות העור הינו תוצאה ישירה של הגיל, חשיפה לשמש, השפעות כוח הכבידה ושנים של פעילות שרירי ההבעה בפנים. קמטי ההבעה נוצרים כתוצאה מתנועה חוזרת של שרירי הפנים במקומות בהם העור צמוד לאותם שרירים. הטיפול בקמטים עם בוטוקס.
 
מהו בוטוקס?
 
הבוטוקס נחשב לאחד הטיפולים השכיחים ביותר בתחום הטיפולים האסתטיים. הבוטוקס משמש בעיקר לטיפול בקמטים סביב העיניים, בין הגבות ובמצח. תוצאות הטיפול בבוטוקס מוגבלות לאזור ההזרקה בלבד והחומר אינו עובר למקומות אחרים בגוף.

בוטולינום טוקסין A הוא רעלן המופק מחיידק הנקרא Clostridium Botulinum. כאשר הוא מוזרק בכמות קטנה הוא משתק באופן זמני את השריר אליו הוזרק, ואז חל שיתוק של פעולת השריר ובעקבותיו היעלמות הקמטים.

הבוטוקס יעיל במיוחד לטיפול בקמטי הבעה, במצח ובצידי העיניים. הטוקסין, בכמויות קטנות, יכול להרפות את פעילותם של שרירי ההבעה, להפחית או להעלים קמטים מסוימים לתקופה של 3 - 4 חודשים. התוצאה מגיעה לשיאה תוך כשבוע ימים מההזרקה ונשמרת למשך כ- 3 - 4 חודשים. הטיפול בבוטוקס מסוגל להפחית, ובמקרים מסוימים אף להעלים, את הקמטים השטחיים. במקרה ומדובר בקמטים עמוקים, קיים צורך בתוספת מילוי לשימוש בבוטוקס. בחלק מהמקרים גם השילוב אינו מצליח להעלים את הקמטים, אלא מביא לשיפור בלבד.
 
 
 
 
 
השפעת הבוטוקס
 
משך ההשפעה הינו לתקופה של כ- 3 חודשים, בהם ניכרת השפעה מלאה. בתקופה שבין החודש השלישי לשישי, ניכרת השפעה חלקית, ולאחר חצי שנה ישנה חזרה למצב לפני ההזרקה. מומלץ לבצע הזרקה חוזרת מייד עם החזרה החלקית של פעילות השריר, אחרי 3 - 4 חודשים.
 
תופעות לוואי
 
לאחר הטיפול ניתן לצפות לעיתים לאדמומיות קלה באזור הדקירה או שטף דם קטן, כאבי ראש, הרגשה כמו של שפעת קלה וכאב מקומי קל. כל אלו הן תופעות אשר חולפות מעצמם תוך זמן קצר.

תופעות לוואי אחרות הקשורות לטיפול בבוטוקס נדירות ביותר ונובעות מאפקט מוגזם של החומר, אשר מתבטא במגוון שינויים: חולשה קלה של שריר באחד העפעפיים העליונים עם צניחה חלקית חולפת של העפעף, או שינוי אחר בהבעת הפנים. שינויים אלו הם תמיד זמניים ולרוב אינם מורגשים על ידי המטופל. הם חולפים עם היעלמות החומר תוך מספר שבועות עד חודשיים.

לאחר הטיפול: תיתכן תחושת כאב קלה ואי נוחות באזור הזריקה, אך אין כל מניעה לחזור לתפקוד מלא ונורמלי באותו יום. אולם יש להימנע ממאמץ גופני ל 24 שעות.
 
הזרקת בוטוקס